Idziesz na spotkanie prywatne czy zawodowe. Umówiłaś się w kawiarni, biurze czy teatrze. Ubierasz się elegancko, zabierasz ulubioną torebkę odpowiednio dopasowaną do stroju. Przychodzisz, witasz się, siadasz. I tu pojawia się problem: gdzie odłożyć torebkę? Postawienie jej na stole jest nieeleganckie, zaś umieszczenie na podłodze – zupełnie niepraktyczne i zwiększające ryzyko kradzieży. Co w takiej sytuacji zrobić? Niezastąpiony okaże się praktyczny wieszak na torebki. Może mieć on duże wymiary i być na stałe umieszczony w określonym miejscu. Ale może być to także produkt niewielki, który z powodzeniem schowasz w samej torebce. Zobacz, jakie dokładnie wersje omawianych artykułów spotkasz w sklepach.

Stojak na torebki czy uchwyty na torebki?

Powyższe produkty dzielą się przede wszystkim pod kątem miejsca ich montażu. Znany i bardzo lubiany jest chociażby uchwyt na torebkę do stołu. W sprzedaży znajdziemy dwie jego wersje. Pierwsza to nieco bardziej rozbudowany, zatrzaskowy wieszak na torebkę do stołu montowany na zatrzask. Jego konstrukcja pozwala na jednoczesne zawieszenie nawet trzech czy czterech toreb. Mniejsze, płaskie, rozkładane uchwyty spokojnie przeniesiemy w damskiej torebce i samodzielnie błyskawicznie przypniemy tam, gdzie akurat będziemy tego potrzebowali, stosując jako na przykład uchwyt na torebkę do biurka.

Kolejny ważny typ to wieszak na torebki do szafy. Najczęściej ma on formę uchwytu przymocowywanego bezpośrednio do drążka do zawieszania ubrań. Taki montaż jest bardzo łatwy i stabilny, może więc go wykonać praktycznie każda osoba. Gdy nasza szafa jest nieco większa i znajduje się w osobnym pomieszczeniu, możemy zainwestować w wieszak na torebki do garderoby. Przytwierdza się go po wewnętrznej stronie drzwiczek. Jak się to robi? Wystarczy po prostu górny haczyk nałożyć na górną część drzwiczek.

Kiedy mamy dużo wolnego miejsca na jednej ze ścian korytarza czy sypialni, wtedy śmiało postawmy na wieszak na torebki na ścianę. Może być on bardzo mały – przeznaczony na jedną-dwie torebki – ale też naprawdę spory, pozwalający na przechowanie wielu torebek w jednym miejscu. Jeśli chodzi o sposób montażu, w przypadku wersji mniejszych wystarczy instalacja za pomocą mocnej taśmy dwustronnej, wersje większe należy przykręcić do ściany.

Na koniec przedstawmy wieszak na torebki stojący. Jest to najbardziej uniwersalny produkt który możemy ustawić praktycznie wszędzie. A gdy nam się znudzi – z łatwością przestawimy go w inne miejsce.