Święto Zakochanych to szczególny dzień w ciągu roku. To w jego trakcie w szczególny sposób okazujemy swoje uczucia. Jak możemy to zrobić? Pomysłów jest wiele. Romantyczna kolacja przy świecach, wypad we dwoje do luksusowego SPA, wspólne wyjście do kina czy teatru – to tylko niektóre ze sprawdzonych propozycji. Jednak zazwyczaj jedną z ważniejszych części takiego dnia jest wzajemne obdarowanie się upominkami. Dziś chcemy Was przekonać do tego, że w roli takich upominków doskonale sprawdzą się perfumy na walentynki. Jakie wybrać dla niego, a jakie dla niej? Czym kierować się podczas tej niełatwej decyzji zakupowej?

Wybieramy najlepsze perfumy na prezent walentynkowy

Jeśli Twoja druga połówka używa na co dzień perfum, sprawę masz zdecydowanie łatwiejszą. Możesz jej bowiem na przykład podkraść na jeden dzień flakonik i wybrać się z nim do drogerii. Tam doradca powącha zapach lubiany na co dzień przez daną osobę i wybierze inny który również może się jej spodobać. Korzystając z tej metody masz zwiększoną pewność, że dane perfumy na walentynki dla niego czy dla niej będą trafionym podarkiem.

Gdy nie możesz skorzystać z powyższego sposobu, nic nie jest jeszcze stracone. Zastanów się dokładnie co twój partner lub partnerka lubi. Może wiesz, zapach jakich kwiatów ją czy jego zauracza? Może nasza połówka jest sportowcem lubiącym świeże, orzeźwiające nuty? A może raczej w codziennych wyborach (na przykład kupując kosmetyki do kąpieli) stawia ona na cięższe, korzenne zapachy? Gdy posiadasz tę wiedzę, perfumy damskie na walentynki oraz te męskie będzie zdecydowanie łatwiej wybrać.

Również ta metoda Cię nie zadowala? Spokojnie, są jeszcze inne możliwości. By wybrać idealne perfumy damskie na prezent możesz poprosić o pomoc przyjaciela czy przyjaciółkę swojej drugiej połówki. Niech wybiorą się oni razem na zakupy do perfumerii lub “przypadkowo” odwiedzą perfumerię podczas wizyty w galerii handlowej. Przyjaciel może powiedzieć że szuka perfum dla siebie i potrzebuje pomocy, doradztwa. Dlatego pyta jakie perfumy najbardziej podobają się drugiej osobie. Potem wystarczy tylko że przekaże Ci tę informację i gotowe!

Niektórym jednak i to nie wystarczy. Co wtedy? Zamiast kupować konkretne perfumy na prezent dla mężczyzny czy kobiety zainwestuj w bon prezentowy do drogerii. Wtedy po prostu w dniu walentynek lub dowolnie później razem wybierzecie się do wybranego przez Ciebie sklepu i tam wspólnie dokonacie idealnego wyboru. Podczas podejmowania decyzji pamiętajcie jednak, że dany zapach często nieco inaczej pachnie na skórze, a inaczej wtedy gdy jest naniesiony na pasek testowy. Gdy więc już wstępnie podejmiecie decyzję, obdarowany niech użyje buteleczki testowej. Później przejdźcie się w dowolne inne miejsce na pół godziny i po tym czasie oceńcie, czy dane perfumy męskie na walentynki to właśnie te jedyne i najlepsze. Niekiedy decyzję o zapachu idealnym możecie odłożyć nieco w czasie – wystarczy wtedy że kupicie niewielkie próbki oferowane przez niektóre perfumerie. Wtedy w domu, na spokojnie sprawdzisz jak dany zapach zmienia się w czasie.