Zwłaszcza zimową porą nasze dłonie potrafią być mocno przesuszone, szorstkie, a nawet popękane. Powodem tego stanu rzeczy jest chociażby poddawanie ich częstym skrajnym zmianom temperatur. Na dworze może być bowiem minus dziesięć stopni, zaś w domu – plus dwadzieścia. Do tego dochodzi wiatr, śnieg i duża wilgotność powietrza. Co zrobić, by zminimalizować negatywne skutki tych warunków? Naszą propozycją jest domowy zabieg parafina na dłonie. Skóra po jego wykonaniu będzie miękka, aksamitna i niezwykle przyjemna w dotyku. Efekt ten utrzyma się nawet przez kilka dni. Wtedy wystarczy ponownie przejść całą prostą procedurę i dalej cieszyć się wyjątkowo zadbanym dłońmi.

Maseczka na dłonie z parafiny – zalety

Olej parafinowy, w skrócie zwany parafiną, jest mieszanką nienasyconych węglowodorów. Powstaje on podczas procesu destylacji naftowej ropy. I choć sam, co do zasady, nie zawiera dużej ilości odżywczych składników, to może świetnie pomóc naszej zmęczonej skórze. W jaki sposób? Parafina zabieg na dłonie stworzy na dłoniach warstwę okluzyjną, zabezpieczającą przed utratą wody z naskórka. Po jej nałożeniu mamy na skórze więc swoisty film, który z jednej strony chroni naturalne pokłady wody, a z drugiej – zabezpiecza przed zimnem i innymi szkodliwymi czynnikami które mogą oddziaływać na ciało z zewnątrz.

Parafina na dłonie opinie ma tak dobre także dlatego, że po rozgrzaniu jest świetnym nośnikiem ciepła, które to z kolei rozszerza pory znajdujące się na naszej skórze. A otwarte pory to lepsze wchłanianie przez naskórek substancji odżywczych zawartych w innych preparatach pielęgnacyjnych. Ciepło i delikatny ucisk obecny podczas zabiegu wzmacniają również mikrokrążenie w zewnętrznych warstwach naskórka, przez co są one automatycznie lepiej odżywione. 

Parafina na dłonie. Jak zrobić?

Samodzielne parafinowanie dłoni jest bardzo proste. Co potrzebujemy, by je wykonać? Samą parafinę, peeling, rękawiczki bawełniane i foliowe, krem odżywczy oraz urządzenie do parafiny na dłonie lub garnek i miskę.

Na początek peelingujemy skórę, po czym nanosimy na nią krem zawierający substancje odżywcze. Postawmy na grubą warstwę kremu dokładnie wmasowaną w każdy obszar dłoni – ciepło z parafiny sprawi że wchłanianie tego kosmetyku będzie jeszcze lepsze. Następnie podgrzewamy parafinę w urządzeniu bądź garnku do czasu aż się rozpuści. By przeprowadzić dalej zabieg z parafiny na dłonie poczekajmy aż ta trochę przestygnie i będzie się delikatnie ścinać na wierzchu. Wtedy wkładamy do parafiny całą dłoń, którą od razu po wyjęciu chowamy w rękawiczkę foliową i bawełnianą. Po około dwudziestu minutach parafinę ściągamy a dłoń ponownie smarujemy kremem odżywczym.