Ponadczasowa “mała czarna” wiele ma imion. Może być dłuższa lub krótsza, bardziej dopasowana lub mniej, z dekoltem kopertowym czy w serek, gładka lub z dodatkiem lśniących drobinek. I to właśnie na tej ostatniej wersji chcielibyśmy się dziś skupić. Czarna brokatowa sukienka to bowiem uniwersalny strój na bal maturalny, imprezę w stylu techno, konferencję firmową a nawet na świąteczny obiad z rodziną. Warto jednak wiedzieć, że czarna sukienka z brokatem w zależności od okazji wymaga dobrania nieco innych dodatków. Jakich? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Brokatowa sukienka czarna na Wigilię

Jeśli w planach masz świąteczną kolację z najbliższymi, śmiało możesz wybierać sukienki czarne brokatowe w wersji mini czy midi. Warto jednak, by biżuteria i inne elementy looku w tym wypadku nawiązywały do bożonarodzeniowej kolorystyki. Dobre barwy to zwłaszcza złoto, srebro, zieleń oraz czerwień. w zależności od tego, co najbardziej lubisz, do wyboru masz chociażby czerwone paznokcie z brokatem, złote kolczyki w kształcie śnieżynek, ciemnozieloną opaskę do włosów czy srebrne szpilki błyszczące perłowym wykończeniem.

Balowa sukienka długa czarna z brokatem

A co w sytuacji, w której czeka Cię uroczysty bal z okazji jubileuszu firmy czy chociażby bal na 100 dni przed maturą? Dla tych, którzy chcą się mocno wyróżnić w tłumie polecamy dodatki w intensywnym, czerwonym odcieniu. Wyglądają one drapieżnie, zadziornie i szykownie zarazem. Jeżeli interesuje nas natomiast sukienka czarna brokatowa długa która będzie prezentowała się nie tylko elegancko, ale wręcz luksusowo, absolutnym must-have jest złoto. Ono powinno przewijać się w biżuterii, torebce, butach, a nawet manicure czy makijażu. Oczywiście wszystkie te elementy nie muszą być w całości złote – mogą wyłącznie połyskiwać złotymi ozdobnikami.

Sukienki czarne z brokatem na konferencję

Wiele branżowych konferencji organizowanych jest w stylu bardzo szykownym. Jeśli jesteś gościem specjalnym takiego wydarzenia (na przykład prelegentem) lub też przedstawicielem organizatora, czarna błyszcząca sukienka może śmiało stać się podstawą Twojego looku. W tym wypadku jednak zestawiaj ją z dodatkami o wiele bardziej stonowanymi. Makijaż i inne elementy śmiało mogą posiadać wykończenie matowe i być utrzymane w odcieniach beżu czy delikatnego, pudrowego różu. Dzięki temu Twoja stylizacja będzie wyglądała elegancko, ale dość spokojnie zarazem. Świadczyć to będzie także o Twoim dobrym guście i profesjonalnym podejściu do spotkania. A przecież o to w tego typu wydarzeniach chodzi.