Nie jest ważne czy prowadzisz mały gabinet manicure we własnym domu czy też jesteś właścicielką dużego salonu manicure w centrum miasta. W każdym wypadku wyposażenie miejsca pracy, jakie musisz posiadać, wygląda bowiem tak samo. Oczywiście musisz zainwestować w lakiery, cleanery, topy czy primery. Ale oprócz nich potrzebne będą Ci również profesjonalne akcesoria do pedicure i manicure. Jakie to konkretnie produkty? Co musi się znaleźć na liście “must have” każdego punktu dbającego o paznokcie swoich klientek? Opowiemy o tym na przykładzie manicure wykonywanego za pomocą metody hybrydowej.

Niezbędne akcesoria do manicure hybrydowego

Omówienie powyższego tematu zacznijmy od narzędzi. Obowiązkowo musisz mieć między innymi kilka sztuk cążek do skórek i paznokci, a także nożyczki do skórek. Każde wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, posiadające możliwość sterylizacji w autoklawie. Zresztą: właśnie sam autoklaw też będzie Ci potrzebny – dzięki każdorazowemu sterylizowaniu w nim narzędzi zachowasz pełne bezpieczeństwo i higienę swojej codziennej pracy.

Co dalej? Kolejne akcesoria potrzebne do manicure hybrydowego to pilniczki o różnych kształtach i gradacjach – najlepiej jednorazowe. Do tego dodaj równie niezbędne bloki polerskie oraz kopytko do skórek (drewniane bądź stalowe). Jeśli chcesz wykonywać stylizacje kocie oko – potrzebny będzie Ci odpowiedni do niej magnes. Z kolei do zdobień precyzyjnych kup kilka pędzelków o różnych kształtach i grubościach oraz aplikatory do zdobień (najlepiej te dwustronne). Oczywiście nie możesz zapomnieć o szczoteczkach do manicure. Tych również powinnaś mieć na tyle dużo, by w ciągu dnia do pracy z każdą klientką używać oddzielnej, czystej. 

Małe, ale niemniej profesjonalne akcesoria do manicure, to waciki bezpyłowe. Świetnie sprawdzą się na przykład te celulozowe, dwunasto warstwowe. To one, w połączeniu z odpowiednim preparatem, pomogą skutecznie odtłuścić paznokieć, usunąć warstwę dyspersyjną stylizacji czy nawet oczyścić pędzle po zakończonej pracy. Do tego dodaj między innymi podkładki do manicure zapewniające wygodę zarówno stylistce, jak i jej klientce.

Akcesoria do manicure, akcesoria do pedicure… Czy jeszcze o jakiś zapomnieliśmy? W każdym salonie paznokci nie może zabraknąć ładnych ręczników. A sama stylistka dobrze, jeśli jest ubrana w elegancki fartuch chroniący jej odzież. By ochronić stolik warto natomiast kupić antypoślizgową matę silikonową. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, co wybrać do swojego miejsca pracy, odwiedź sklep z akcesoriami do manicure. Profesjonalni doradcy zatrudnieni w tym miejscu na pewno szybko rozwieją Twoje wątpliwości.