Manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy znane są od co najwyżej kilkudziesięciu lat. Jednak jest taki rodzaj zabiegu na paznokcie, który znany jest już od około lat czterystu. Nie wierzysz? Przeczytaj sama. Manicure japoński jako kuracja wzmacniająca paznokcie doceniały już japońskie arystokratki żyjące kilka wieków temu. Po wykonaniu zabiegu ich paznokcie stawały się mocniejsze, gładsze, mniej łamliwe, bardziej błyszczące i po prostu zdrowsze. A to wszystko przy wykorzystaniu kilku naturalnych składników oraz wykonaniu paru prostych czynności. Zobacz sama jak dokładnie wykonać ten zabieg!

Manicure japoński – na czym polega?

Rodzaj kuracji, o której tu piszemy, jest zalecany zwłaszcza dla osób których płytki paznokciowe są zniszczone oraz słabe. Chodzi tu tak o naturalne zniszczenie spowodowane brakami składników odżywczych, jak i o zniszczenie będące efektem stylizacji hybrydowych, akrylowych czy żelowych. Jednak równie chętnie w zabieg inwestują osoby uczulone na lakiery do paznokci, które mimo tego chcą dobrze zadbać o swoją płytkę paznokciową. 

Jak zrobić manicure japoński? Potrzebna jest specjalna pasta o zielonym kolorze, w której składzie znajdziemy keratynę, witaminy E oraz A, mineralne składniki pochodzące z Morza Jońskiego oraz pszczeli pyłek. Zanim ją nałożymy na paznokcie, zadbajmy o skórki za pomocą frezarki bądź cążków, opracujmy kształt paznokcia i zmatujmy płytkę. Teraz przychodzi czas na kolejny krok tego, jak wykonać manicure japoński, czyli nałożenie pasty które możesz wykonać palcem, wtarcie jej w paznokcie i lekkie wypolerowanie płytki polerką tak, by uzyskać błyszczącą powierzchnię. Na koniec nakładamy różowy puder przedłużający czas działania pasty i ponownie delikatnie polerujemy.

Po czym poznamy że dobrze wykonaliśmy zabieg? Manicure japoński jak wygląda po zakończeniu? O tym, że wszystko poszło tak jak trzeba, będzie świadczyć jednolity, perłowo-różowy kolor paznokci oraz wrażenie ich ogólnego wzmocnienia. Procedura nie powinna nam zająć dłużej niż pół godziny i możemy ją zakończyć wtarciem w skórki witaminowej odżywki. 

Zastanawiacie się nad tym, jak często robić manicure japoński? Jego efekty utrzymują się przez około dwa-trzy tygodnie. Po około tygodniu od zabiegu można pomalować paznokcie na ulubiony kolor. Wcześniej będą one mocno natłuszczone, przez co lakier nie będzie chciał się dobrze trzymać płytki. Lepiej więc odczekać ten czas i dopiero po jego upływie cieszyć się pięknym, kolorowym manicure tradycyjnym.