Botoks na włosy stał się jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich w ostatnim czasie. Jego głównym celem jest dokładna rekonstrukcja zniszczonej struktury włosa, co prowadzi do jego wygładzenia, zwiększenia elastyczności oraz poprawy ogólnej kondycji. Dowiedz się, na czym polega ta terapia oraz czy to coś dla Ciebie.

Botoks na włosy – na czym polega?

Botoks na włosy to zabieg polegający na wstrzyknięciu odżywczych składników w głąb struktury włosa w celu wypełnienia ubytków wynikających z nadużywania zabiegów chemicznych lub niewłaściwej pielęgnacji włosów. Skupia się on głównie na otoczce włosa oraz na jego koronie. W pierwszym etapie fryzjer myje włosy specjalnym szamponem, który otwiera łuski kosmyków, aby lepiej przygotować je do przyjęcia składników aktywnych. Następnie zostaje nałożone odżywcze serum na odsączone ręcznikiem włosy. Botoks na włosy jest zwykle aplikowany za pomocą pędzelka fryzjerskiego na podzielone włosy na sekcje, aby równomiernie rozprowadzić produkt. Po kilkunastu minutach zabiegu, na kosmyki zostaje nałożone specjalne serum wygładzające, które dodatkowo chroni włosy przed niekorzystanym działaniem ciepła suszarki. Terapia ta zazwyczaj trwa od 30 minut do godziny. Botoks na włosy jest korzystny, ponieważ jego czas trwania jest stosunkowo krótki w porównaniu do innych podobnych zabiegów.

Botoks na włosy – dla kogo i czy warto?

Botoks na włosy jest kuracją przeznaczoną dla osób z problemami z włosami, takimi jak zniszczenia, matowość, szorstkość, puszenie się lub osłabienie. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego zabiegu i jest on dedykowany zarówno dla posiadaczek włosów naturalnych, jak i farbowanych. Terapia ta ma na celu dogłębne nawilżenie włosów, a tym samym poprawę ich kondycji. Co więcej, jest w stanie uzupełnić ubytki w budowie pasm włosów, a nawet spowolnić proces ich starzenia się. Nie trzeba obawiać się o obciążenie włosów czy ich zniszczenie, ponieważ zabieg ten działa łagodnie i delikatnie. Botoks na włosy stanowi doskonałą alternatywę dla innych zabiegów, takich jak keratynowe prostowanie, podczas którego włosy są narażone na wysokie temperatury. W przeciwieństwie do wielu popularnych terapii, botoks na włosy nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych i nie wpływa na zmianę struktury kosmyków, więc może być stosowany także przez osoby z farbowanymi lub i kręconymi włosami. Co więcej, składniki zawarte w botoksie na włosy odżywiają kolor włosów farbowanych. Jednak należy pamiętać, że najlepiej jest przeprowadzić ten zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim, u stylisty, który przeszedł szkolenie z zakresu tego specjalistycznego zabiegu.