Bez względu na to, czy prowadzisz sklep z biżuterią czy tylko posiadasz swoją domową kolekcję kosztowności – warto dobrze wyeksponować wszystkie przedmioty. Dzięki temu Ty lub Twoi klienci będą mogli w każdej chwili dobrze obejrzeć każdy przedmiot, decydując bez problemu o tym co w danej chwili zostanie wybrane. Dodatkowo organizer na biżuterię drewniany lub inny będzie też sam w sobie piękną dekoracją. Jeśli nie wiesz, jak podkreślić piękno posiadanych biżuteryjnych precjozów, przeczytaj nasz poniższy przegląd. Przedstawiamy w nim najciekawsze rozwiązania które zadowolą nawet najbardziej wybrednych!

Ciekawa ekspozycja biżuterii – najlepsze rozwiązania.

Pierwsze, co zazwyczaj przychodzi na myśl jeśli myślimy o dobrym wyeksponowaniu kolczyków, bransoletek lub naszyjników, to stojak na biżuterię. Czarny, srebrny, złoty czy może czerwony lub zielony? O tym musisz zdecydować sama. Możemy Ci natomiast powiedzieć, jakie są najpopularniejsze formy tych przedmiotów. Wśród nich znajdziesz:

  • stojak na biżuterię manekin – czyli artystyczna forma przedstawienia pięknej kobiety, zawierająca sprytnie ukryte wieszaczki na biżuterię. Może on też być formą bardziej klasycznego manekina tułowiu, w który wpina się kolczyki lub na którym zawiesza się naszyjniki;
  • stojak na biżuterię drzewko – w nim na szeroko rozłożonych gałęziach zawieszamy ulubione elementy. Niekiedy w listkach znajdują się też specjalne otwory służące do wpinania w nie kolczyków;
  • stojak na biżuterię ręka – idealny do wyeksponowania bransoletek. Na jednym stojaku spokojnie zmieści się kilka ich sztuk;

Równie dużą popularnością co powyższe stojaki cieszy się popiersie na biżuterię. Przyda nam się ono zwłaszcza wtedy, gdy chcemy elegancko zaprezentować naszyjniki. Niekiedy popiersie pozwala też na wpięcie w nie kolczyków stanowiących zestaw z naszyjnikiem.

Szukasz bardziej oryginalnego rozwiązania? Z pomocą przyjdzie Ci talerzyk na biżuterię. Może być on wykonany z klasycznej ceramiki, ale też z kamienia szlachetnego, srebra czy metalu pokrywanego warstwą złota. Jeśli taka tacka na biżuterię posiada idealnie wypolerowaną, lustrzaną powierzchnię – ułożone na niej rzeczy będą się prezentowały jeszcze ciekawiej. 

Wszystkie powyższe ekspozytory możesz umieścić w jednym ściśle wybranym miejscu. Będzie nim gablota szklana na biżuterię. Jest to rozwiązanie polecane zwłaszcza do sklepów, w których dodatkowo kosztowności chcemy zabezpieczyć przed zakusami złodziei. Gablotka może być bowiem zamykana i posiadać ścianki ze szkła trudnego do zbicia.