Bogactwo, doskonałość, elegancja, blask – z tym wszystkim kojarzy się złoto. Chętnie jest ono noszone w postaci biżuterii, a płatki złota coraz częściej umieszczane są jako element manicure czy pedicure który cudownie zdobi paznokcie. Inne zastosowanie złota w kosmetyce to intensywnie działające maseczki i kremy, dzięki którym nasza skóra szybko poprawia swoją witalność. Co dokładnie sprawia, że są one tak skuteczne? Jakie dokładnie właściwości wykazuje złoto i w jaki sposób są one wykorzystywane w preparatach pielęgnacyjnych?

Złoto w kosmetyce – kluczowe właściwości

Mówi się, że złoto odmładza i dodaje skórze blasku. To wszystko prawda. Ale nie cała prawda. Poniższe punkty dokładnie prezentują to, co potrafi nano złoto w kosmetyce.

  1. Złoto docenią te osoby, które chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek pojawiających się na ich twarzy. Również Ci, którym zależy na redukcji przebarwień bardzo pokochają ten składnik. A wszystko dlatego, że dobry kosmetyk ze złotem jest w stanie aktywować komórki naszej skóry, zmotywować je do lepszej odbudowy. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczne, wygładzona i pozbawiona przebarwień. W końcowym efekcie wydaje się ona także po prostu młodsza.
  2. Dermokosmetyki ze złotem sprawią, że krążenie krwi w naszych komórkach będzie lepsze, co znacznie wzmocni metabolizm komórkowy i mocno przyspieszy wydalanie niepożądanych składników. Dodatkowo do skóry zostanie dostarczone więcej wody i składników odżywczych, co zapobiegnie jej przedwczesnemu starzeniu.
  3. Złoto koloidalne w kosmetyce znane jest także z tego, że potrafi ono rozjaśniać, rozpromieniać naszą cerę. Efekt ten zauważymy chociażby wtedy, gdy przed spaniem użyta zostanie przez nas maseczka do twarzy ze złotem.
  4. Równie niesamowita właściwość złota dotyczy tego, że potrafi ono spowalniać proces ubywania kolagenu ze skóry. Ilość kolagenu produkowanego w skórze po dwudziestym piątym roku życia systematycznie maleje, dlatego tak ważne jest wspomaganie tego naturalnego procesu.
  5. Kosmetyki ze złotem koloidalnym posiadają działanie przeciwutleniające i wspomagające krążenie, a przez to łagodzące w przypadku alergii skórnych czy trądziku. Złoto potrafi wyleczyć stany zapalne i dobrze pomóc w odnowie komórek.

Na koniec wróćmy do kwestii, którą wspomnieliśmy na początku. Czyli do rozświetlania, rozpromieniania skóry. Lepsze krążenie krwi, o które dba złoto, to lepsze nawodnienie i nawilżenie skóry. Dodatkowo połyskujące mikrocząsteczki wnikają w skórę, przez co zapewniają jej piękny, głęboki połysk.